Łódź Design 2016. Retrospekcje. Polski design początku XXI wieku

RETROspekcje. Polski Design początku XXI wieku.

Jedna z ponad trzydziestu wystaw kuratorskich zorganizowanych podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival – ciesząca się niesłabnącą popularnością podczas festiwalu designu.

Wystawa została zorganizowana przez Magdalenę Jasińską i Agatę Kondracką z Wood & Paper. Kuratorem wystawy jest Anna Diduch – redaktor naczelna Priv.magazine.

Jeszcze przez kilka dni możecie ją podziwiać w Centrum Festiwalowym Art_Inkubator przy Tymienieckiego 3 w Łodzi.

Organizatorzy skorzystali z bardzo ciekawej koncepcji wystawienniczej do przedstawienia motywów wzorniczych lat.50 i 60. XX wieku. Ponad 100 obiektów kilkudziesięciu projektantów i artystów zostało wkomponowanych w przestrzeń mieszkalną. Jest to rozwiązanie fantastyczne – nie tylko pokazuje jak pięknie zaaranżować można meble, lampy, grafiki, wyroby szklane, ceramiczne, tkaniny i mnóstwo innych dodatków [w tym kwietniki :)] w przestrzeni, ale też przedstawia trend, który wyłania się z całokształtu. Fajne jest też współgranie ze sobą projektów, projektantów i wzorów. Doskonała idea – brawa dla organizatorów, pomysłodawców i artystów !!!

Trudno zliczyć ile projektantów i artystów obecnych na tej jednej wystawie. Udało mi się naliczyć kilkudziesięciu. Jeżeli kogokolwiek pominęłam – proszę piszcie:) Fajnie być razem:)

Nasz KWIETNIK znalazł swoje miejsce obok : Wood and Paper – wrocławskiej marki, która oprócz organizacji wystawy przedstawiła również swoją nową kolekcję LINK,   Look at me plates  czyli talerzy dekoracyjnych Magdy Pilaczyńskiej, NIOSKA – autorskich plakatów Katarzyny Boguckiej i Szymona Tomiło, OSLO – otherthings – stołów, stolików, lamp Kasi i Tomka, Un’common – świata pięknych i harmonijnych form, NIE/BO/DESIGN – lamp, mebli, akcesoriiów z pracowni Kasi Cicheckiej i Ani Węgrzyniak, HADAKI – ceramiki z Poznania, ale również Ceramika z Lanckorony , lub tej reprezentowanej przez TURBOT Design czy Malwinę Konopacką i studio FENEK. Stoliki kawowe, stoły, krzesła przedstawił KOLEKTYV marka projektantów Kasi, Magdy i Wojtka, współpracujących ze stolarzami Andrzejem i Kubą, pufy, regały i sofy prezentował MEESH – twórcy designu zrównoważonego, meble i dodatki zaprezentowały studia : Witamina D, UAUProject, FLAPO oraz kieleckie studio projektowo – konstrukcyjne METAFOR. Można było zobaczyć również wyselekcjonowane kalendarze, nadruki, plakaty od: Gosia Herba, PaprotnikStudio czy Longstory. Porcelanowe cudeńka pokazała KRAFLA, a marka Radka i Radka HUGBAG – skórzane etui na iPada. Nowym projektem zaprezentowała się Manufactured Culture.

No i dochodzimy do najbliższych nam materiałowo projektantów – gazetniki i ozdoby naścienne od BONGO oraz geometryczny kwietnik od HEXAL design – projektanta geometrycznych w formie lamp i elementów wyposażenia wnętrz.

Nie będzie przesadą, jeżeli stwierdzimy, że poczuliśmy się wyjątkowo, że to właśnie nasza marka i nasze kwietniki zostały zaprezentowane jako jedyne na wystawie:) HAPPY!:)

Dodam jeszcze, że cały czas patronowali wystawie  pasjonaci designu z internetowego magazynu poświęconego najnowszym trendom w designie – PLNDesign.

Wystawa jeszcze trwa, więc będziemy się orientować:) A WAS zapraszamy do Łodzi, bo naprawdę warto. <3

WIĘCEJ INFO ZNAJDZIECIE TUTAJ

Poniżej galeria zdjęć z wystawy udostępniona przez Wood&Paper.