Kwietnik Design w albumie “O roślinach”

Kwietnik Design w albumie “O roślinach”

Nowy album wyjątkowego duetu florystów, scenografów i designerów Kwiaty& Miut – Radosława Bierendta i Łukasza Marcinkowskiego wydawnictwa Full Meal. Po sukcesie ich pierwszej książki „O kwiatach”, która zainicjowała nową falę zainteresowania zielenią w Polsce, czas na roślinną dogrywkę.

Tym razem Radek Berent i Łukasz Marcinkowski zajmą się domową uprawą roślin, zaprezentują i opiszą około 50 gatunków kwiatów doniczkowych, w przystępny sposób przybliżą, jak się nimi opiekować, jak podlewać, nawozić i jakie stanowisko dla nich wybrać. Oprócz tego w książce czytelnik znajdzie mapę polskich oranżerii oraz eseje o roślinach w sztuce, ich wpływie na nasze zdrowie i samopoczucie. A także, krok po kroku, jak przygotować las w słoiku, kokedamę oraz porady dotyczace aranżacji oplątw.

Kwiaty&Miut to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kreatywnych duetów w Polsce. Łukasz Marcinkowski kwiatami zajmuje się od ponad 14 lat. Zaczął jeszcze w liceum, później jako pierwszy kierunek studiów wybrał ogrodnictwo, na kolejny – projektowanie mebli na ASP. Radek Berent – fotograf, grafik i esteta poszukujący sztuki w każdym, nawet użytkowym detalu. Razem tworzą florystyczny duet łączący wiedzę, doświadczenie, a przede wszystkim wyjątkowy, artystyczny styl. W 2013 powstała kultowa już kwiaciarnia “KWIATY&MIUT” na poznańskich Jeżycach. Impulsem do jej otwarcia była po prostu miłość do kwiatów i fascynacja roślinami. Wraz ze swoim zespołem tworzą również kwiatowe oprawy ślubne, instalacje roślinne i scenografie, prowadzą warsztaty florystyczne i szkolenia z układania kompozycji kwiatowych we wnętrzach. W realizacjach, oprócz kwiatów dostępnych w kwiaciarni, wykorzystują sezonowe rośliny rosnące w naturze, a także kwiaty z własnej uprawy.

Album, wydany na najwyższej jakości offsetowym papierze, z pięknymi zdjęciami autorstwa Radosława Berendta oraz nowoczesną szatą graficzną zaprojektowaną przez Kay Humelt to najnowsza publikacja wydawnictwa Full Meal. Wydawcnictwo ma swoim dorobku takie bestsellerowe pozycje jak: „O jabłkach” i “Chlebie” Elizy Mórawskiej Whiteplate, „Wzór na smak” Grzegorza Łapnowskiego, „O Kwiatach” czy “O rybach”. Full Meal wydaje również kwartalnik “USTA” ceniony za wyjątkową jakość tekstów i zdjęć.

Album kupicie u nas – TUTAJ.

No Comments

Post A Comment