Kwietnik Design na Łódź Design 2016. Retrospekcje. Polski design początku XXI wieku

Kwietnik Design na Łódź Design 2016. Retrospekcje. Polski design początku XXI wieku

RETROspekcje. Polski Design początku XXI wieku.

Jedna z ponad trzydziestu wystaw kuratorskich zorganizowanych podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival – ciesząca się niesłabnącą popularnością podczas festiwalu designu.

Wystawa została zorganizowana przez Magdalenę Jasińską i Agatę Kondracką z Wood & Paper. Kuratorem wystawy jest Anna Diduch – redaktor naczelna Priv.magazine.

Jeszcze przez kilka dni możecie ją podziwiać w Centrum Festiwalowym Art_Inkubator przy Tymienieckiego 3 w Łodzi.

Organizatorzy skorzystali z bardzo ciekawej koncepcji wystawienniczej do przedstawienia motywów wzorniczych lat.50 i 60. XX wieku. Ponad 100 obiektów kilkudziesięciu projektantów i artystów zostało wkomponowanych w przestrzeń mieszkalną. Jest to rozwiązanie fantastyczne – nie tylko pokazuje jak pięknie zaaranżować można meble, lampy, grafiki, wyroby szklane, ceramiczne, tkaniny i mnóstwo innych dodatków [w tym kwietniki :)] w przestrzeni, ale też przedstawia trend, który wyłania się z całokształtu. Fajne jest też współgranie ze sobą projektów, projektantów i wzorów. Doskonała idea – brawa dla organizatorów, pomysłodawców i artystów !!!

Trudno zliczyć ile projektantów i artystów obecnych na tej jednej wystawie. Udało mi się naliczyć kilkudziesięciu. Jeżeli kogokolwiek pominęłam – proszę piszcie:) Fajnie być razem:)

Nasz KWIETNIK znalazł swoje miejsce obok : Wood and Paper – wrocławskiej marki, która oprócz organizacji wystawy przedstawiła również swoją nową kolekcję LINK,   Look at me plates  czyli talerzy dekoracyjnych Magdy Pilaczyńskiej, NIOSKA – autorskich plakatów Katarzyny Boguckiej i Szymona Tomiło, OSLO – otherthings – stołów, stolików, lamp Kasi i Tomka, Un’common – świata pięknych i harmonijnych form, NIE/BO/DESIGN – lamp, mebli, akcesoriiów z pracowni Kasi Cicheckiej i Ani Węgrzyniak, HADAKI – ceramiki z Poznania, ale również Ceramika z Lanckorony , lub tej reprezentowanej przez TURBOT Design czy Malwinę Konopacką i studio FENEK. Stoliki kawowe, stoły, krzesła przedstawił KOLEKTYV marka projektantów Kasi, Magdy i Wojtka, współpracujących ze stolarzami Andrzejem i Kubą, pufy, regały i sofy prezentował MEESH – twórcy designu zrównoważonego, meble i dodatki zaprezentowały studia : Witamina D, UAUProject, FLAPO oraz kieleckie studio projektowo – konstrukcyjne METAFOR. Można było zobaczyć również wyselekcjonowane kalendarze, nadruki, plakaty od: Gosia Herba, PaprotnikStudio czy Longstory. Porcelanowe cudeńka pokazała KRAFLA, a marka Radka i Radka HUGBAG – skórzane etui na iPada. Nowym projektem zaprezentowała się Manufactured Culture.

No i dochodzimy do najbliższych nam materiałowo projektantów – gazetniki i ozdoby naścienne od BONGO oraz geometryczny kwietnik od HEXAL design – projektanta geometrycznych w formie lamp i elementów wyposażenia wnętrz.

Nie będzie przesadą, jeżeli stwierdzimy, że poczuliśmy się wyjątkowo, że to właśnie nasza marka i nasze kwietniki zostały zaprezentowane jako jedyne na wystawie:) HAPPY!:)

Dodam jeszcze, że cały czas patronowali wystawie  pasjonaci designu z internetowego magazynu poświęconego najnowszym trendom w designie – PLNDesign.

Wystawa jeszcze trwa, więc będziemy się orientować:) A WAS zapraszamy do Łodzi, bo naprawdę warto. <3

WIĘCEJ INFO ZNAJDZIECIE TUTAJ

Poniżej galeria zdjęć z wystawy udostępniona przez Wood&Paper.

No Comments

Post A Comment